RADOŚCI & INSPIRACJE,  ROZWÓJ & ŚWIADOMOŚĆ

PORZUĆ AUTOPILOTA, A ODKRYJESZ INNY ŚWIAT


Większość z nas żyje z dnia na dzień na zasadzie autopilota.

Wstajemy rano, nogi same nas kierują do łazienki na poranną toaletę… potem kawa i wyjazd do pracy.

Działamy jak zaprogramowane maszyny, które pędzą przed siebie dopóki starczy im „baterii”, a potem umieramy przeżywszy całe życie nieświadomie. Wszystkie decyzje podejmujemy na zasadzie tego, jaki nam „wgrano” program do podświadomości gdy byliśmy jeszcze dziećmi, a potem przez całe lata odtwarzamy te same schematy szarpiąc się z życiem z pytaniem na ustach: DLACZEGO?   

Czy powyższy schemat coś Ci mówi?

A może by tak zatrzymać to pędzące koło i spróbować coś zmienić, zawalczyć, poszukać, podrążyć, podociekać? Na pewno warto, póki jeszcze nasze baterie nie są na wyczerpaniu i kawałek życia przed nami.

Jak by to było, gdyby zacząć od początku i od samej siebie: kim jestem? JA, którą widzę w lustrze od tak wielu lat, śpię z nią, obcuję, słyszę głos,  a tak naprawdę nie znam.

Co wiem o sobie?

Czego pragnie ta istota patrząca na mnie w lustrze, jakie ma marzenia?

Co w sobie skrywa? Co lubi? Co ją rani?

Może poznam ją lepiej, jeśli do jutrzejszej porannej toalety nie podejdę jako dawny robot, tylko uśmiechnę się do siebie w tym samym od lat lustrze, ale tym razem po raz pierwszy zobaczę siebie naprawdę, bo spojrzę głębiej w oczy i powiem:

Dzień dobry kochana.

Jak się dzisiaj miewasz?

Czego chciałabyś doświadczyć w tym dniu?

Znajdź choć 2-3 minuty, by pobyć ze sobą dłużej przed tym lustrem…

Wychodzisz z łazienki, widzisz osoby z którymi mieszkasz… Słyszysz, że coś mówią. Ale czy naprawdę ich słuchasz?

Czas wyjść do pracy… Gdy zamykasz za sobą drzwi domu, też od dziś może być inaczej. Ta droga do pracy jest wydeptana, bo często uczęszczana, ale niech od dziś stanie się świadoma.

Co widzisz wokół i jak na to reagujesz?

Kogo mijasz, czego doświadczasz w chwili obecnej?

Jakie odczucia to w Tobie wywołuje?

Porzuć autopilota, a odkryjesz inny świat. Życie uważne i świadome to lepsze życie, które na pewno doda nieco pikanterii do dotychczasowej rutyny, wzbogaci Cię o wiele przemyśleń i refleksji. I zabierze Cię tam, gdzie poczujesz się lepiej, bo ta sama dotąd herbata będzie smakowała bardziej, ten sam dotyk nabierze większego znaczenia, a to samo życie zacznie nabierać nowych kolorów, mimo, że w jego codziennym zewnętrznym rytmie nic się tak naprawdę nie zmieni. Zmianie ulegnie jedynie nasze podejście: na bardziej uważne i świadome. A dzięki tej drobnej zmianie, zmieni się tak naprawdę wszystko.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *