RADOŚCI & INSPIRACJE,  RELACJE

ODWIEDZINY NIEZNAJOMEJ Z FACEBOOKA

Zadzwoniła do mnie Amelia – nieznajoma z Facebooka, która przeczytała kilka moich wpisów na stronie. Spytała, czy może odwiedzić mnie w Portalu. I tym sposobem doszło do naszego dzisiejszego spotkania.

Okazało się, że mamy wiele wspólnych tematów, więc przegadałyśmy wiele godzin.

Przypadek zdecydował, że dołączyła do nas Sylwia, która brała udział w ostatnim otwartym spotkaniu w Portalu na które każdy chętny z Facebooka był również zaproszony.

Rozmawiałyśmy z dziewczynami o różnych fajnych projektach, jakie zaświtały w naszych głowach i wkrótce organizujemy kolejne spotkania i wydarzenia.

I tym sposobem ja mam nowe super fajne koleżanki, a Facebook znów się sprawdził jako doskonałe miejsce na zawieranie przyjaźni😊

Kochani, dotąd miałam wrażenie, że internet i media społecznościowe stały się pewnego rodzaju zagrożeniem dla prawdziwych kontaktów międzyludzkich, gdyż zamiast spotykać się w realu, jak niegdyś, ludzie pozamykali się we własnych domach klikając do siebie przed ekranem monitora. Przypomniałam sobie stare dobre czasy i pomyślałam, że warto by było zacząć to stopniowo zmieniać, więc jakiś czas temu zaprosiłam do Portalu wszystkie chętne do wzięcia udziału w spotkaniu osoby, których nie znałam osobiście.

Jeden z moich przyjaciół przekonywał mnie, że nikt nie przyjdzie, uświadamiając mnie, że Facebook to takie dziwne miejsce w którym, mimo licznych deklaracji na TAK pod wpływem chwili, wszyscy w realu są i tak na NIE. Czy miał rację? … na szczęście nie, bo przyszło kilka osób, które nie należały do tego schematu, o którym wspomniał mój kolega. A spotkanie okazało się strzałem w dziesiątkę i ze wszystkimi dziewczynami mam nadal serdeczny kontakt 😁

Ostatnio, ku mojemu miłemu zaskoczeniu, coraz częściej natrafiam na Facebooku na posty z zaproszeniami zachęcającymi innych ludzi do wspólnych spotkań, więc odnoszę wrażenie, że omawiany trend pomalutku zaczął się zmieniać.

Człowiek jest stadnym stworzeniem, więc życzliwe otwieranie się na ludzi i zawieranie przyjaźni jest bardzo cennym doświadczeniem, które bardzo wzbogaca nasze życie. Dlatego wszystkich do tego zachęcam 😁😊😘💚

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *