RADOŚCI & INSPIRACJE

MIEJSCE W KTÓRYM SĄ NAJSZCZĘŚLIWSZE PSY NA ŚWIECIE :)

Zwierzęta są bliskie memu sercu, a ich los nie jest mi obojętny i w związku z tym tematem powiem Wam za co m.in. pokochałam Trójmiasto i na co od razu zwróciłam uwagę, gdy przyjechałam tu po raz pierwszy.

Otóż uważam, że jest to rejon niezwykle przyjazny zwierzętom. Są tu najszczęśliwsze psy na świecie!!!

Mieszkałam już wcześniej w Polsce południowej i centralnej i pamiętam moje rozmowy z właścicielami psów trzymanych na łańcuchach, by uświadomić im jaką krzywdę wyrządzają tym stworzeniom.

Odkąd mieszkam w Trójmieście, nie widziałam tu ŻADNEGO psa na łańcuchu. Nie ma tu nawet obowiązku trzymania psów na smyczy podczas spaceru. Wiele czworonogów biega wspólnie i są niezwykle radosne i przyjazne względem siebie i wobec ludzi. Pies, który został wychowany w miłości, nigdy nie będzie agresywny i nie będzie stwarzał zagrożenia dla człowieka.

Jest tu nawet wydzielona plaża dla psów gdzie mogą kąpać się w morzu.

Mile mnie też bardzo zaskoczyło, że w sezonie wiosenno – letnim w wielu rejonach właściciele sklepów wystawiają przed wejściem miski z wodą, by każdy przechodzący pies mógł ugasić pragnienie. Nie widziałam tego w żadnym innym mieście, więc zatrzymywałam się co parę kroków i dopytywałam o co tu chodzi z tymi miskami:)

Kochani, a może rozpowszechnimy ten piękny zwyczaj w całej Polsce? Co Wy na to? Zapewne są tu właściciele różnych lokali, którzy chętnie przyłączą się do tej pięknej akcji? Taki mały gest, a zobaczycie ile Wam sprawi radości!!! Serio, serio:) Musicie mi uwierzyć na słowo

A może w innych rejonach Polski też już jest ten miseczkowy zwyczaj, tylko ja o tym nie wiem?

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *