ROZWÓJ & ŚWIADOMOŚĆ

MĄDROŚĆ

Czym jest dla Ciebie Mądrość? Oto czym jest ona dla mnie:

Mądrość jest umiejętnością czynienia swego życia coraz bardziej szczęśliwym, bo czyż widziałeś kiedyś mędrca, który byłby nieszczęśliwy? Mądrość przychodzi przez spokój wewnętrzny, ciszę i otwarcie na prowadzenie przez Źródło, z którego ona pochodzi. Można ją usłyszeć w formie cichego wewnętrznego głosu, który jest głosem Prawdy. Centrum mądrości mieści się w naszym połączonym ze Stwórcą sercu, nie w umyśle.

Mądrość jest przyjęciem postawy pokory wobec wszystkiego, co nas otacza, gdyż bez względu na to, jak wiele już wiemy, jak wiele doświadczyliśmy i jak wiele osiągnęliśmy, wszystko to jest nadal jak mała kropla w ocenie w stosunku do tego, co jeszcze pozostało do odkrycia…

Mądrość jest uważnością połączoną z wglądem w siebie, by móc wyciągać wnioski i podejmować słuszne decyzje oraz rezygnować z niszczących przekonań i schematów.

Mądrość jest umiejętnością uczenia się na własnych, jak i cudzych błędach.

Mądrość to świadomość tego, że możemy nie mieć racji oraz otwartość na zmianę poglądów wraz z naszym rozwojem.

Mądrość to wybieranie zawsze wewnętrznej radości ponad wszystkie smutki tego świata. Nawet w Biblii czytamy o tym, by radować się w każdym położeniu.

Mądrość to przyjęcie odpowiedniej postawy, która w końcowym etapie zawsze służy dobru.

Mądrość to świadomość naszej Jedności z Bogiem, który jest wtedy dla nas najlepszą ochroną w niebezpieczeństwie, największą pomocą w potrzebie i najbardziej godną zaufania Nadzieją na przyszłość.

Mądrość to dojście do przekonania, że największym dobrem jakie możemy dla samych siebie uczynić jest podążanie w kierunku szeroko pojętej Miłości: miłości do siebie, do ludzi, do Boga, do zwierząt, do natury i wszystkiego, co istnieje.

Mądrość to nie tylko wiedza, lecz głównie to, co z tą wiedzą robimy.

Mądrość jest tym, co na pewno odnajdziesz, gdy jej uparcie szukasz, a jej początkiem jest ogromne pragnienie nauki i zdobywanie wiedzy.

Mądrość to najcenniejszy skarb – sprawczyni wszystkich innych dóbr, “wszystko złoto wobec niej jest garścią piasku, a srebro przy niej ma wartość błota.”
💚

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *