RELACJE,  ROZWÓJ & ŚWIADOMOŚĆ

LŻEJSZE ŻYCIE BEZ RACJI

Kochani, dziś chcę Wam polecić pewien cudowny stan, który odkryłam wiele lat temu i przyniósł mi wiele korzyści. Polega on na wyzbyciu się potrzeby posiadania racji.

Niektórzy ludzie trzymają się swojej racji tak kurczowo, że czerwienieje im twarz, napinają się mięśnie, serce wali jak szalone i pojawia się chęć rzucenia się z pazurkami na każdego, kto im tę ich rację chce wyrwać z piersi i w to miejsce wsadzić swoją. W przypadku wybranych tematów, przykładowo politycznych czy religijnych, walka o tę rację jest szczególnie zacięta. Czy naprawdę warto w ten sposób szkodzić swemu zdrowiu?

Chcę Wam zaproponować zupełnie inne podejście: nazwał Cię ktoś dziś epitetem, który Cię zabolał? To uśmiechnij się i daj mu prawo do JEGO racji. Co Ci szkodzi? Czyż nie jest ważne tylko to, co Ty sam myślisz o sobie?

Ktoś ma od Ciebie odmienne zdanie? – ciesz się tym, bo rozwijamy się dzięki temu, że nie jesteśmy wszyscy tacy sami.

Jednym słowem, jeśli ktoś walczy usilnie o rację, to mu ją daj bez słowa. Tobie będzie wtedy lżej, a jemu ciężej, bo racja sporo waży 😉

Gdy to zastosujecie – lepsze samopoczucie gwarantowane ! A przede wszystkim WOLNOŚĆ – wolność od tego, by to inni decydowali o tym jak się czujesz. Bo gdy dasz komuś rację, w zamian otrzymasz coś znacznie bardziej cennego – święty spokój.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *