RELACJE,  ROZWÓJ & ŚWIADOMOŚĆ

LŻEJSZE ŻYCIE BEZ RACJI

Kochani, dziś chcę Wam polecić pewien cudowny stan, który odkryłam wiele lat temu i przyniósł mi wiele korzyści. Polega on na wyzbyciu się potrzeby posiadania racji.

Często trzymamy się swojej racji tak kurczowo, że czerwienieje nam twarz, napinają się mięśnie, serce wali jak szalone i pojawia się chęć rzucenia się z pazurkami na każdego, kto nam tę naszą rację chce wyrwać z piersi i w to miejsce wsadzić swoją.

Żeby aż tak szkodzić sobie samemu….hmm…człowiek to jednak czasem dziwne stworzenie.

Ja Wam proponuję zupełnie inne podejście: nazwał Cię ktoś dziś debilem? To uśmiechnij się i daj mu prawo do JEGO racji. Co Ci szkodzi? Ostatecznie debil to przecież też człowiek;) A poza tym ważne jest tylko to, co Ty sam myślisz o sobie.

Ktoś ma od Ciebie odmienne zdanie? – ciesz się tym, bo rozwijamy się dzięki temu, że nie jesteśmy wszyscy tacy sami.

Jednym słowem, jeśli ktoś walczy usilnie o rację, to mu ją daj bez słowa. Tobie będzie wtedy lżej, a jemu ciężej, bo racja sporo waży;)

Gdy posłuchacie mojej rady – lepsze samopoczucie gwarantowane ! A przede wszystkim WOLNOŚĆ – wolność od tego, by to inni decydowali o tym jak się czujesz. A zatem…kto od dziś postanawia wyzbyć się potrzeby posiadania racji, palec w górę!

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *