ROZWÓJ & ŚWIADOMOŚĆ

KIM JESTEM

Jeśli masz ochotę, to zróbmy proste ćwiczenie.

Przygotuj kartkę i długopis i zadawaj sobie wielokrotnie to samo pytanie: KIM JESTEM? – co najmniej 30 razy, ale im więcej, tym lepiej, dobrze jest dojść do 50-ciu.

Zapisuj wszystkie odpowiedzi. Czasem mogą być one śmieszne, czasem przykre, a czasem bezsensowne, ale nie przejmuj się tym i notuj wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Najlepiej jest to robić automatycznie, bez dłuższego zastanawiania się.

Inny, równie dobry wariant tego ćwiczenia polega na tym, że druga osoba stale zadaje Ci to pytanie i zapisuje Twoje odpowiedzi, a potem możecie się zamienić rolami.

Pierwszych kilkanaście odpowiedzi udziela nam zwykle umysł świadomy, więc są one zazwyczaj związane z różnymi naszymi rolami w życiu, np.

Kim jestem?
– żoną 
Kim jestem?
– matką
Kim jestem?
– lekarzem/ księgową/ nauczycielką… 
Kim jestem?
– świetną malarką / pisarką/ miłośniczką zwierząt/ pianistką… itd.

Gdy odpowiedzi dotyczące różnych naszych życiowych ról się wyczerpią, pojawi się kolejna warstwa odpowiedzi, które głębiej Cię odkryją. Zwykle najciekawsze odpowiedzi pojawiają się na końcu. Dzięki nim możesz się dowiedzieć, co tak naprawdę myśli o Tobie Twój umysł podświadomy, a więc ten, który kieruje tak naprawdę Twoim życiem.

Gdy robiłam to ćwiczenie po raz pierwszy, to bardzo wiele się o sobie dowiedziałam i to takich rzeczy, z których nie zdawałam sobie wcześniej sprawy.
Zresztą, co tu dużo mówić, sprawdźcie sami efekt tego ćwiczenia na sobie…😊💚

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *